1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır

Android Televizyonlar Nasıl Hızlandırılır? 2024

Android Televizyonlar Nasıl Hızlandırılır? 2024
1

Android tabanlı işletim sistemi kullanan televizyonları bir kaç işlem ile hızlandırabiliyoruz. Yapacağımız işlemler televizyona herhangi bir zarar vermez. Bazı yöntemler anlatacağım. Anlatacağım yöntemler kesinlikle işe yaramaktadır.

Geliştirici Seçenekleri Aktif Edin

Öncelikle uygulayacağımız yöntemleri kullanmak için geliştirici seçeneklerin aktif edilmesi lazım. Geliştirici seçenekleri aktif etmek için şu yolu izleyelim Ayarlar > Sistem > Hakkında >Android Tv OS derlemesine 4 5 defa tıklayalın, daha sonra geliştirici seçenekler aktif olacak. Geliştirici seçeneklere ayarlar bölümünden ulaşabilirsiniz. Bazı Android sürümlerinde geliştirci seçeneklerin açılması farklı olabilir. Diğer Android sürümlerinde, geliştirici seçeneklerin aktif edilmesi için Yapı ya tıklanması gerekiyor. Alt kısımda eklediğim videoyu izleyebilirsiniz.

1.Yöntem
Animasyonları devre dışı bırakmamız gerekiyor. Bu, ayara geliştirici seçeneklerinden ulaşabilirsiniz. Pencere animasyon ölceği, geçiş animasyon ölceği, Animatör süre ölceğini kapalı duruma getirin. Yaptığımız işlem sayesinde, televizyonun ciddi manada hızlandığını göreceksiniz.

2.Yöntem
Arka plan işlem sınırını kapatmamız gerekiyor. Bu, ayara geliştirici seçeneklerinden ulaşabilirsiniz. Arka planda işlem yok seçeneğini seçerseniz, arka planda hiç bir uygulama çalışmaz. En çok işlem 1 veya 2 işlem seçeneğini kullanabilirsiniz.

3.Yöntem
Televizyonunuzda bulunan tüm uygulamarı gözden geçirin ve işinize yaramayan uygulamaları silin. Gereksiz uygulamarın silinmesi televizyonu hızlandırmaktadır.

4.Yöntem
Sistemi ve uygulamarı her zaman güncel tutun. Haftalık sistem güncellemesini ve uygulamarını kontrol edin. Sistemin güncel olması televizyonu hızlandırmaktadır.

5.Yöntem
Bu işlem kesin çözümdür. Televizyonu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Ayarlar bölümünden televizyonu sıfırlayabilirsiniz. Televizyonu sıfırladıktan sonra 1. ve 2. yöntemi uygulayın, televizyonun çok hızlı çalıştığını göreceksiniz.

Videodaki televizyonun Android sürümü 9, diğer sürümlerde geliştirici seçenekler aynıdır. Videoyu izleyerek animasyon ve arka plan işlem sınırlama ayarlarını nasıl düzenleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Çok sağol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir