1. Anasayfa
  2. Mobil

İPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Nasıl Giderilir?

İPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Nasıl Giderilir?
0

Arama yaparken, arama başarısız oldu hatası ile karşılaşabiliyoruz. Bu hata yazılım ile alakalı, bazı ayarları gözden geçirerek bu sorunu giderebiliriz. Bu sorun; genelde İOS yazılımı eski olan cihazlarda oluyor. Arama başarısız oldu hatası, arama yapmamızı engelliyor ve bir çok soruna neden olabiliyor. Bu sorunu kolay bir şekilde nasıl çözeceğinizi anlatacağım.

Nasıl Çözülür?

1.Yöntem: Ağa ayarlarını sıfırlayın. Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu takip ederek ağ ayarını sıfırlayabilirsiniz.

2.Yöntem: Sim kartını çıkarıp tekrar takın. Sim kartını taktıktan sonra telefonu yeniden başlatın.

3.Yöntem: Telefonu sıfırlayın. Sıfırla bölümüne ulaştıktan sonra “Tüm Ayarları Sil” seçeneğine tıklayın ve ayarları sıfırlayın.

4.Yöntem: Yazılım ile alakalı bir durum ise bu yöntem kesin çözümdür. Sıfırla bölümüne girin. “Tüm İçerikleri Ve Ayarları Sil” seçeneğine tıklayın. İşlem sonrası telefon fabrika ayarlarına dönmüş olacak ve yazılım ile alakalı tüm sorunlar girilmiş olacaktır.

5.Yöntem: İTunes üzerinden telefona yeni yazılım yükleyin. Sıfırlan bir yazılım yüklediğinizde, bazı sorunları çözebiliyorsunuz. Arama başarısız oldu hatası bu işlem ile gidebilir.

Not: Tüm işlemleri uygulamanıza rağmen sorun çözülmediyse; telefonu İPhone teknik servisine götürmelisiniz. Teknik bir sorun olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir