1. Anasayfa
  2. Windows

Program Kullanarak Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? 2024

Program Kullanarak Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? 2024
0

Bazı programlar aracılığıyla bilgisayarı hızlandırmak mümkün. Önereceğim programlar kesinlikle işe yaramaktadır. Windows, kurulumu yapıldıktan sonra bilgisayar belli bir zaman içinde yavaşlayabiliyor. Yavaşlamanın sebebi; önbellekler, gereksiz veriler, arka planda çalışan programlar gibi örneklendirilebilir. Önerdiğim programlar; başlangıç da çalışan programların devre dışı bırakılmasını sağlayabilir. Aynı zamanda önerdiğim programlar; tüm gereksiz verileri temizlemenize yardımcı olabilir.

Önerdiğim Programlar

PC Manager

PC Manager; Windows, tarafından geliştirilen ve bilgisayarı ciddi manada hızlandıracak bir programdır. Programı açtığınızda Boost butonuna tıklayın. Kullanılan RAM boyutunu düşürecek, arka planda çalışan gereksiz programları durduracaktır. Storage, bölümünde depolama alanınızı tarayarak gereksiz verileri temizleyebilirsiniz.

Advanced SystemCare

Bakım seçeneğine tıklayın. Gizlilik izinleri, çöp dosyalar, geçersiz kısayolları, kayıt girişleri, güncel olmayan sürücüler gibi seçenekleri tarayıp; gerekli düzeltmeleri yapacaktır. Hızlandırma, bu bölümde istediğiniz özelliği aktif edip bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Ek olarak: CCleaner programı da çok faydalıdır. Bu program derin bir temizlik yapmanıza olanak sağlayabilir. Gelişmiş yazılımı ile detaylı temizlik yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir