1. Anasayfa
  2. Windows

Program Veya CMD İle Windows Etkinleştirmek Güvenli Mi?

Program Veya CMD İle Windows Etkinleştirmek Güvenli Mi?
1

Windows, program veya CMD ile etkinleştirme yapılması güvenli mi? Bu sorunun cevabını vermeye çalışacağım. Öncelikle, bu yöntemleri kullanmanız doğru değildir. Bu yöntemlerin birçok riskleri olabilir. Neden güvenli olmadığını detaylı bir şekilde anlatacağım. Bilgisayarınızda birçok önemli bilgileri kullanıyorsunuz, bu bilgilerin çalınması hayatınızı mahvedebilir! İnternet kullanımının yaygınlaşması sebebi ile bilinçsiz kullanıcıların bazı durumlardan haberi yok. Zararlı yazılım üretenler, bilgisayarlara sızma girişiminde bulunabilir.

Program Kullanarak Windows’u Etkinleştirmek

Bilindiği üzere .exe dosyalarına kolay bir şekilde zararlı yazılım yüklenebiliyor. KMS; programları zararlıdır. Bu programlara üreticiler zararlı yazılım yüklemektedir. KMS; programların kullanılması başlı başına büyük risk oluşturmaktadır. Bedava yayınlanan bu tarz programların güvenilir olmasını beklemek doğru bir davranış değildir. Farkında olmadan tüm bilgilerinizi bu programlar aracılığı ile çaldırabilirsiniz. Çoğu virüs programları; KMS, programlarını virüs olarak algılamaktadır.

CMD İle Windows’u Etkinleştirmek

CMD ile Windows etkinleştirmek, masum gibi görünse de öyle değildir. Bu yöntem Windows KMS, sunucusunu farklı bir sunucuya yönlendiriyor. Yönlendirilen sunucular ne kadar güvenilir? Tartışılması gereken bir durumdur. Her ne olursa olsun işletim sisteminin varsayılan ayarlarını farklı bir sunucuya yönlendirilmesi güvenilir değildir. Yönlendirilen sunucular, bilgisayarınıza zararlı yazılım yükleyebilir! İşletim sistemine zarar verecek hiçbir yöntemi kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Peki Windows’u Nasıl Etkinleştirelim?

İnternet üzerinden uygun fiyata Windows lisansı satın alabilirsiniz. Piyasada güvenilir Windows keyleri mevcut. Microsoft tarafından önerilen tabii ki Microsoft Store üzerinden satın alınması yönünde. Türkiye de farklı satıcılar çok uyguna Windows keyleri satıyorlar. Satın alacağınız yerin, güvenilir olduğunu araştırdıktan sonra, satın alınmasını tavsiye ediyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Bilgiler için teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir