1. Anasayfa
  2. Mobil

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
0

Son dönemde telefon satışları ciddi manada arttı. Telefon alırken bazı konulara dikkat etmelisiniz ve alacağınız telefonu araştırmalısınız. Araştırma nasıl yapılacağını sizlere anlatacağım. Telefonun markasına güvenmeniz doğru olacaktır, ama bazı modellerden kronik sorunlar olabiliyor. Kronik sorunları olan telefon modellerinden uzak durmalısınız.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Güncelleme Desteği

Alacağınız telefonun kaç yıl güncelleme alacağı çok önemlidir. Düşünsenize bir telefon aldınız, güncelleme desteğinin bittiğini öğreniyorsunuz. Yeni aldığınız telefonun güncelleme almaması demek, çok büyük bir sorundur. Güvenlik güncellemesi almaması bir çok riske karşı sizi tehlikeye sokabilir.

Donanım Özellikleri

Epey.com, sitesi aracılığıyla donanım özelliklerine bakmalısınız. Donanım özelliklerinden anlamıyorsanız, epey.com, her cihaza bir puan belirler, bu puanlar donanım özelliklerinin kalitesini belirler. Puanın yüksek olması veya makul seviyede olması cihazı alma durumunuzu arttırmalıdır.

Araştırma

Araştırma son derece önemlidir. Telefon, satılan yerde yorumlar olur. Yorumlara bakarak genel olarak bir kıyaslama yapabilirsiniz. Hangi modeli alacaksanız Google arama bölümüne model ile alakalı haberlere göz atın. Alacağınız modelin kronik sorunu olup olmadığına dair bilgilere ulaşın. Kronik sorunu olan telefonu kesinlikle almayın.

Fiyat Performans

Genel olarak araştırma yaptınız, donanım özelliklerini kıyasladınız ve almaya karar verdiniz. Son bakmanız gereken kısım fiyatıdır. Yani fiyatı ve sunduğu özellikler makul seviyede olmalı. Demek istediğim X modeli ile Y modeli, telefon özellikleri aynı, ama fiyatlarda ciddi manada fark var. Bu durumda fiyat performans olanı seçmelisiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir