1. Anasayfa
  2. Mobil
Trendlerdeki Yazı

Telefonu Neden Yeniden Başlatmalıyız?

Telefonu Neden Yeniden Başlatmalıyız?
3

Telefonu neden yeniden başlatmalıyız? Bunun bir çok sebebi var. Normalde haftada 1 veya 2 defa telefonu yeniden başlatmamız gerekiyor. Telefonu yeniden başlatmanın inanılmaz faydaları var. Telefon uzun süre yeniden başlatılmadan kullanılırsa bir çok soruna yol açabilir.

Telefonu Yeniden Başlatmak Ne İşe Yarar?

Telefonun yeniden başlatılması bir çok konuda yarar sağlamaktadır. Arka planda sürekli çalışan uygulamalar kapanır. Tüm uygulamalar yeniden başladığı için telefon daha hızlı çalışır. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra en iyi şekilde çalışmaktadır.

Güvenlik Sorunları Çözülür

Telefon yeniden başladığı için güvenlik sorunları minimum düzeye iner. Arka planda çalışan virüsler, zararlı yazılımlar kapatılmasına olanak sağlanır. Tabii, bir virüs programı ile tarama yapmanız en iyi seçenek olacaktır.

Sadece Telefonlarda Mı Önemli?

Kesinlikle hayır, tüm Andorid veya İos yazılımı kullanan cihazlarda belli aralıklarla yeniden başlatılması gerekiyor.

Telefon Yeniden Nasıl Başlatılır?

Android, cihazlarda güç düğmesine basılı tutun. Daha sonra yeniden başlat seçeneğine tıklayın ve telefonu yeniden başlatın. Telefonu kapatmanız hiç bir anlam ifade etmiyor. Telefona fayda sağlayacak tek seçenek telefonu yeniden başlatmaktır.

Apple, cihazlarda AssistiveTouch aktif ettikten sonra düğmeye basın. Daha sonra yeniden başlatma seçeneğini bulun ve telefonu yeniden başlatın.

AssistiveTouch Nasıl Aktif Edilir?

Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma > AssistiveTouch bulun ve aktif edin. AssistiveTouch de bir çok işe yarar özellik bulabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Telefon eskiye göre hızlı çalışıyor

  2. Bende 2 3 günde bir telefonu yeniden başlatıyorum. Kesinlikle faydası oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir