1. Anasayfa
  2. Windows

Windows Bilgisayar Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Windows Bilgisayar Özelliklerine Nasıl Bakılır?
0

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların donanım, sistem özelliklerine kolay bir şekilde bakabilirsiniz. Program aracılığı ile detaylı bir şekilde bilgisayarın özelliklerine bakabilirsiniz. Programlar, RAM boyutu, bellek frekansı, Windows özellikleri, İşlemci detayları gibi bilgiler sunmakta. Bu bilgilerle kıyaslamalar yapabilirsiniz. Aynı zamanda aida64 programı sayesinde laptop pil sağlığı yüzdesine bakabilirsiniz.

Cihaz Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Ayarlar > Sistem > Sistem Bilgisi bölümünden bilgisayar özelliklerine ulaşabilirsiniz. Cihaz özellikleri, Windows özellikleri bu kısımda yer almaktadır.

CPU-Z

CPU-Z, programı ücretsizdir. Ekran kartı, RAM, Bellek frekansı gibi özelliklere bakmanıza olanak sağlar. Program oldukça basit hazırlanmış ve kolay bir şekilde bilgisayarın özelliklerine bakabilirsiniz.

AİDA64

Aida64, ücretli program olmasına rağmen bir çok özelliğini kullanabilirsiniz. Bu program ile laptop pil yıpranma (Pil Sağlığı) yüzdesine bakabilirsiniz. Pil sağlığı yüzdesine bakmak için güç yönetimine tıklamanız yeterli, alt kısımda yıpranma yüzdesini göreceksiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir