1. Anasayfa
  2. Windows

Windows’u Etkinleştir Yazısı Nasıl Kaldırılır?

Windows’u Etkinleştir Yazısı Nasıl Kaldırılır?
0

Windows, etkinleştirilmediği zaman sağ köşede belli aralıklarla Windows’u etkinleştir yazısı çıkıyor. Bu yazıyı basit bir şekilde kaldırabilirsiniz. Herhangi bir program kullanmanıza gerek yok! Windows, Regedit bölümünden bazı değerleri değiştirerek bu yazıyı kaldırabiliriz. Windows’u etkinleştir yazısını kaldırmanız, Windows’u etkinleştirmez! Windows’u etkinleştirmek için internet üzerinden orijinal key satın alabilirsiniz.

Etkinleştir Yazısı Nasıl Kaldırılır?

Windows, simgesine tıklayın, arama yerine Regedit yazın, çıkan sonuca tıklayın. Regedit: HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Services > Svsvc yolunu takip edin. Sağ tarafta Start yazısını göreceksiniz. Starta tıklayın değeri 4 yapın ve tamama tıklayın. Adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açıldığında Windows’u etkinleştir yazısı kalıcı olarak silinecektir. Bu yazı tekrar gözükürse, aynı adımları tekrar uygulayın.

Regedit, üst bölümüne \HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\svsvc bu kodu yapıştırarak kolay bir şekilde Starta ulaşabilirsiniz.

Resimli anlatım:

Videolu anlatım:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir