1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır
Trendlerdeki Yazı

Modem Nasıl Güncellenir? 2024

Modem Nasıl Güncellenir? 2024
2

Modem güncelleme çok önemlidir. Modemin güncel olmaması durumunda bir çok sorun ortaya çıkabilir. Modemi güncellemek bir çok sorunu çözebilir. Wİ-Fİ kopmaları, İnternet hız düşüklüğü gibi sorunlara çare olabilir. Modem güncellemesi, modemin markasına göre değişmektedir. Markaya göre güncelleme işlemleri farklı olsa da genel olarak yapacağınız işlemler aynıdır.

Markaya göre modeminizi nasıl güncelleneceğini adım adım anlatacağım. Unutulmaması gereken bir diğer husus modeminize yanlış yazılım yüklerseniz modem çalışmayabilir. Ne olursa olsun Firmware güncelleme dosyasını modemin markasına göre resmi sitesinden indirip kurun.

Modemlerin, model numarası örnek resimdeki gibi görünür. Model numarasını modemin alt bölümünde yazan bilgilerden öğrenebilirsiniz.

ZYXEL Modem Güncellemesi Nasıl Yapılır?
İlk olarak model numarasına göre Firmware indirmeniz gerekecek. Buradan model numaranızı yazarak Firmware güncel yazılımı indirin. Daha sonra tarayıcınıza 192.168.1.1 yazın. Giriş ekranı gelecek. Modemin arkasında kullanıcı adı ve şifre yazar. Kullanıcı adı ve şifreyi öğrendikten sonra modem arayüzüne giriş yapın. Menülerde bakım sekmesi olacak, bakım bölümünden Firmware seçeneğini seçin daha sonra indirdiğiniz yazılımı yükleyin.

TP-Link Modem Nasıl Güncellenir?
Öncelikle güncel Firmware yazılımı indirmeniz gerekiyor. Buradan model numaranızı yazarak güncel yazılımı indirin. 192.168.1.1 modem arayüzüne giriş yapın. Daha sonra Menülerden Gelişmiş > Sistem Araçları >Yazılım Güncelleme bölümünden indirdiğiniz yazılımı yükleyin.

Diğer modem markaları içinde bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. Google arama yerine marka Firmware güncellemesi yazarak resmi sitelerden modem yazılımını indirebilirsiniz. İndirdiğiniz yazılımı yukarıda anlattığım şekilde yükleyebilirsiniz. Genelde modem güncelleme işlemi bir çok markada aynıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Modemi guncelledim sağol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir