1. Anasayfa
  2. Mobil

Android Cihazlarda Arama Bekletme Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Android Cihazlarda Arama Bekletme Özelliği Nasıl Aktif Edilir?
0

Arama bekletme özelliği, telefonda konuştuğunuz sırada sizi arayan biri olduğunda, özellik aktif olmadığında arayan kişiyi göremiyorsunuz. Bu özelliği aktif etmeniz durumunda konuşma yaparken sizi arayan kişiyi de görebileceksiniz. Yani bu özellik arama sırasında gelen diğer aramaları bildirir. Bu özellik için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Arama bekletme özelliği sayesinde hiç bir çağrıyı kaçırmamış olursunuz. Arama geldiğinde sizi sinyalle uyarır ve arayan kişiyi beklemeye almanızı sağlar.

Nasıl Aktif Edilir?
Bu özelliği aktif etmeniz son derece basit. *43# kodu ile özelliği aktif edebilirsiniz. Arama ekranında *43# kodunu tuşlayın, özellik aktif olacaktır. Arama bekletme özelliğini kapatmak için; #43# kodunu tuşladığınızda arama bekletme özelliğini kapatmış oluyorsunuz.

Arama Bekletme özelliği uygulama üzerinden aktif edilebilir. Telefon simgesine tıklayın, Ayarlar > Çağrı Hesapları > Arama Bekletme bölümünden aktif edebilir veya kapatabilirsiniz.

Arama bekletme ile alakalı shorts videosu bırakıyorum. Bu videoyu izleyip kolay bir şekilde özelliği aktif edebilirsiniz.

Shorts Videosunu İzlemek İçin Tıklayın

Resimde göründüğü gibi bir bölüm olacak, bu bölümden arama bekletme özelliğini aktif edebilir veya kapatabilirsiniz. Resim örnek bir resimdir. Bazı cihazlarda farklı olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir