1. Anasayfa
  2. Mobil

Android Resim İçinde Resim Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Android Resim İçinde Resim Özelliği Nasıl Aktif Edilir?
0

Resim içinde resim özelliği bir çok telefonda bulunmakta. Bu özellik sayesinde tam ekrandan çıkıp, küçük ekranda kullanım sağlayabiliyoruz. Bu özellik aktif edildiğinde telefon kapalı dahi olsa arka planda çalışıyor. Resim içinde resim özelliğini bazı kullanıcılar sevmiyor, bu sebeple nasıl kapatacağına dair bilgiler arıyorlar. Bu yazımızda resim içinde resim özelliğini nasıl aktif edeceğinizi ve nasıl kapatacağınızı anlatacağım.

Kısaca; resim içinde resim özelliği uygulama açıkken veya uygulamadan çıktıktan sonra pencere içinde pencere oluşturuyor. Bu pencere, kullandığınız diğer uygulamanın üzerinde görünüyor.

Bu özellik telefon markasına göre nasıl aktif edileceği veya kapatılacağı değişmektedir. Telefon markasına göre bilgiler vereceğim.

Nasıl Aktif Edilir Veya Kapatılır?
Xiaomi, Redmi, Poco telefonlarda Ayarlar > Gizlilik Koruması > Özel İzinler > Resim İçinde Resim bölümünde istediğiniz uygulamayı aktif edebilir veya kapatabilirsiniz.

Xiaomi, Redmi, Poco telefonlarda nasıl aktif edileceğine ve kapatılacağına dair bir Shorts videosu bırakıyorum. Tıklayın

Samsung: Ayarlar bölümünde olan, arama yerine resim içinde resim yazın, çıkan sonuca tıklayın karşınıza uygulamalar gelecek istediğiniz uygulamayı seçerek aktif edebilir veya kapatabilirsiniz.

Alt kısımdaki resimde göründüğü gibi istediğiniz uygulamayı seçip aktif edebilirsiniz. Aynı şekilde resim içinde resim özelliğini kullanmak istemiyorsanız, buradan özelliği kapatabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir