1. Anasayfa
  2. Windows

2 Yöntem İle Windows Bilgisayarınızı Hızlandırın

2 Yöntem İle Windows Bilgisayarınızı Hızlandırın
0

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızı kolay bir şekilde hızlandırabilirsiniz. İşletim sisteminde bazı ayarları düzenleyeceğiz. Bu ayarlar sayesinde bilgisayarınızın verimliliğini arttıracağız. Ayarlar yapıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın. Bilgisayarın yeniden başlaması önemli, bilgisayar yeniden başladıktan sonra programlar, sistem, kendine gelecektir.

1. Yöntem Performans Ayarı

Performans ayarı ile bazı özellikleri kısıtlayacağız ve bilgisayarın daha hızlı çalışmasını sağlayacağız. Başlat’a tıklayın. Arama yerine Gelişmiş Sistem Ayarlarını Görüntüle yazalım. Çıkan sonuca tıklayalım.

Açılan ekranda performans seçeneğine tıklayalım. Daha sonra özel seçeneğini seçelim. Alt kısımda eklediğim resimde ki gibi sadece 2 özelliği kullanalım. Diğer özelliklerin işaretini kaldıralım. Özelliklerin işaretinin kaldırılması çok önemli. Sadece belirttiğim 2 özelliği kullanalım.

2. Yöntem Güç Modu Ayarı

En iyi performans seçeneği ile bilgisayarı en üst seviyede çalıştıracağız. Ayarlar > Sistem > Güç Ve Pil > Güç Modu, bu adımları uygulayarak güç modunu En iyi performansa getirin. En iyi performans seçeneği ile bilgisayar tüm kaynakları kullanır ve bilgisayarın çok hızlı çalışmasına olanak sağlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir