1. Anasayfa
  2. Windows

Windows Kilit Ekranı Fotoğrafları Nerede?

Windows Kilit Ekranı Fotoğrafları Nerede?
0

Windows’a giriş yaptığımız sırada beliren fotoğraflar, bazen çok güzel olabilir. Bu sebeple fotoğrafı duvar kağıdı olarak ayarlamak istiyoruz. Her seferinde farklı fotoğraflar çıkabiliyor, Windows bu fotoğrafları kaydediyor. Kolay bir şekilde kayıt edilen fotoğraflara ulaşabiliriz. Kilit ekranı, kişiselleştirebilirsiniz. İsterseniz farklı resimlerin çıkmasını istemiyorsanız sabit bir resim ayarlayabilirsiniz. Windows, varsayılan olarak spot ışığı özelliğini aktif etmekte, size her seferinde farklı fotoğraflar göstermektedir.

Kilit ekranı fotoğraflarına hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz! Windows + R tuşuna basın. Çalıştır açılacak, alt kısımda verdiğim kodu yapıştırın.

%userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Açılan klasördeki fotoğraflar dosya olarak gözükecektir. Çok basit bir şekilde .png olarak ayarlayabilirsiniz.

Herhangi bir resme sağ tıklayın> özelliklere tıklayın> isim.png olarak ayarlayın> uygulaya basın veya tamam’a tıklayın. İsminin sonuna .png koymanız gerekiyor aksi halde dosya olarak gözükecektir!

Adımları doğru yaptıysanız, artık istediğiniz resmi duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. Resimleri toplu olarak dönüştürmek için google’a resim dönüştürme yazın, istediğiniz siteye girin ve resimleri dönüştürün.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir